Що таке Шенгенська Віза І Мультивіза?

Поки безвізовий режим з ЄС все ще залишається у перспективі, пропонуємо Вашій увазі статтю, що містить основну інформацію про шенгенські візи і постараємось відповісти на багаточисленні питання…

1. Що таке шенгенвіза?

Шенгенська віза – це один з видів віз, видати яку здатне лише Консульство певної країни, яка складається в зону Шенгенської угоди.

При її наявності можна не оформляти інших віз для того, щоб в’їхати в Шенгенські країни.

2. Куди можна поїхати, маючи шенгенвізу?

З Шенгенською візою в руках перед вами відкривається величезний і цікавий світ ваблячих країн Шенгенської угоди. Їх небагато-немало, а аж цілих 26, і це майже вся Західна Європа. Шенгенська віза відкриє перед вами кордону наступних країн: Бельгії, Франції, Німеччини, Люксембургу, Нідерландів, Португалії, Іспанії, Австрії, Італії, Ісландії та Норвегії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Мальти, Польщі, Словаччини, Словенії, Швейцарії і Ліхтенштейну. Так само з шенгенською візою ви отримуєте можливість відвідувати території держав, що домовилися про вільне переміщення з країнами-учасниками Шенгенської зони, це Андорра, Монако, Ватикан і Сан-Марино, а також Гренландія та Фарерські острови.

3. Де можна отримати шенгенську візу і для якої країни її зручніше оформити?

Такий дозвіл зазвичай отримують для певної держави, куди намічається поїздка. Але якщо ви плануєте подорожувати по всій території Європи, то слід дотримуватися двох правил:

  • оформити візу потрібно для держави, на території якої ви будете знаходитися найбільшу кількість часу;
  • якщо неможливо визначити основне місце поїздки, то дозвіл береться для держави, через яку планується в’їжджати на територію Шенгену.

4. Типи шенгенських віз

Існують одно-дво- і багаторазові шенгенські візи.

Найпоширеніші види шенген віз в Україні:

  • Туристична – потрібна при відвідуванні європейської країни з туристичними цілями;
  • Гостьова – потрібна при відвідуванні за спеціальним запрошенням від друзів, родичів.
  • Ділова (бізнес-) віза – потрібна при відвідуванні Європи з метою ділових угод. Правила отримання шенгенської візи такого виду припускають наявність у заявника офіційного запрошення від ділового партнера.

5. Якщо у мене ділова (бізнес-) віза чи можу я відвідати європу з іншими цілями?

Ви можете використовувати шенгенську візу для іншої мети, ніж зазначено у Вашій візі. Наприклад, якщо у Вас є багаторазова віза, видана для бізнесових чи наукових відряджень, Ви можете використовувати ту саму візу для туристичних або сімейних подорожей.

Ви також повинні пам’ятати, що сама шенгенська віза не дає Вам права на працевлаштування. Якщо хочете працювати в ЄС, то належить подати заяву на отримання дозволу на роботу!

Незалежно від кількості поїздок і мети Вашої поїздки, Ви завжди повинні мати можливість пояснити деталі Вашої поїздки, показавши бронювання готелів, квитки і страхування. Важливо також, щоб перший візит на підставі Вашої багаторазової візи було здійснено з метою, зазначеною у Вашій заявці на отримання візи.

6. Що таке коридор візи?

Коридор візи – початкова і кінцева дати, до яких діє віза, дні перебування розміщуються в рамках цього коридору.

Віза з коридором – коли встановлюється дія візи на більший термін, ніж кількість днів перебування. Вона дає можливість планування часу всередині візового коридору.

7. Що таке «Супровідні документи»?

Додаткові документи повинні підтверджувати заявлену мету візиту. Вони також підтверджують Вашу вірогідність і намір вчасно покинути Шенгенську зону. Єдиний список супровідних документів для Вашої країни має бути доступний на веб-сторінці консульства.

Як правило, Вас можуть попросити представити такі документи:

  • Документи, що підтверджують мету поїздки, наприклад: для ділових поїздок – запрошення взяти участь у конференції; для навчання/навчальних курсів – свідоцтво про зарахування до університету; для туризму і поїздок з особистих причин – підтвердження місця нічлігу/проживання і маршруту; для членів офіційних делегацій – звернення від органів влади або сторони, що запрошує, і т.д.
  • Документи, які підтверджують, що у Вас достатньо коштів на покриття витрат під час подорожі і перебування в ЄС: докази фінансового стану (наприклад, виписка з банківського рахунку, кредитної картки), доказ попередньо оплаченого місця ночівлі або бронювання комплексного турне, декларація сторони, що запрошує, про покриття витрат, пов’язаних з Вашим проживанням, і т.д.
  • Документи, які підтверджують Ваш намір повернутися з ЄС: зворотній квиток, доказ фінансового стану, довідка з місця роботи, свідоцтво про право власності на нерухомість, доказ інтеграції в країні проживання, у тому числі довідка про сімейний стан, професійну позицію і т.д.
  • Документи, що відображають Вашу сімейну ситуацію: згода батьків на виїзд у випадку неповнолітніх, доказ родинних зв’язків з особою, яка запрошує або приймає.

8. Віза не гарантує в’їзд до країн ЄС

На жаль, віза не гарантує в’їзд до Шенгенської зони. Вам може бути відмовлено у в’їзді на кордоні, якщо не зможете пояснити причину Вашого візиту або довести, що у Вас є достатньо грошей на покриття витрат під час Вашого перебування на території ЄС. Пам’ятайте, що належить взяти з собою не тільки паспорт з візою, але також всі супровідні документи (або їх копії). Зверніть увагу, що відмова у в’їзді не завжди означає анулювання або відкликання візи.

9. Що таке Мультивіза?

Мультивіза дає можливість на необмежену кількість в’їздів та виїздів, є багаторазовою. Назва пішла від назви графи, в якій вказується кількість в’їздів – MULT. Головною перевагою цієї візи є можливість моментального в’їзду в потрібну країну, іншими словами, правило першого в’їзду не застосовується до країни, яка видала вам візу. Якщо у вас мультивіза не України, ви можете безперешкодно подорожувати, немає необхідності відвідувати країну, яка видала візу. Правило першого в’їзду поширяться серед мультивіз, які видані Консульством сусідніх з Україною країн (Угорщина, Словаччина і Польща).

Дні перебування – це загальна кількість днів як за одну, так і за кілька поїздок, які надаються для перебування на території Шенгену.


Якщо у вас виникають питання, пов’язані з тим, де можна оформити і отримати Шенгенську візу, або просто недостатньо часу і досвіду, щоб самостійно займатися оформленням, то можете доручити це спеціальним агенціям.

Ми зможемо відповісти на будь-які ваші питання, зберемо всі необхідні документи. Наша компанія надає допомогу в отриманні шенгенської візи будь-якого типу: туристичних, ділових, а також мультивіз, термінових і Шенгенських віз для дітей.

Тим більше, що порядок отримання шенгенської візи може дещо відрізнятися у різних країн. У першу чергу це відноситься до подачі заяв в консульства – більшість з них працює за попереднім записом. Сама запис в залежності від країни може бути проведений або через платний дзвінок по телефону, або через сайт, або за допомогою прямого звернення.

Успіхів в отриманні візи! 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •