Великобританія

Великобританія асоціюється у нас з лондонської стриманістю в емоціях, вишуканому стилі, істинному аристократизм, відмінним смаком і багатовіковими традиціями. Саме в цю країну хочеться їхати, щоб упевнитися, що існує в світі щось вічне і непорушне. А ще сюди хочеться приїхати і на власні очі побачити Біг Бен, Абатство, справжню королеву, непохитних вартою, які несуть свою службу немов стійкі олов’яні солдатики, ту саму Темзу, про яку писали десятки великих письменників і якій присвячено безліч текстів на шкільних уроках англійської.

Площа:242 495 км²

Валюта:Фунт стерлінгів

Населення:64,1 млн.

Мова:Англійська

Релігія:Христианство

Кухня:Почнемо з того, що міфи про те, що їжа в Великобританії прісна і одноманітна – це все лише вигадки тих, хто просто сумує за місцевої їжі. Велика розмаїтість страв, напоїв і всякої смакоти підкорить будь-якого гурмана. Так, і винахідливість жителів Туманного Альбіону вас здивує. Наприклад, ви знали, що саме британці винайшли сендвіч – величезний багатошаровий бутерброд? Ну, ось тепер знаєте! Практично в будь-якому пабі можна замовити «lamb shank» – гомілку баранчика і Сhicken curry – шматочки курки в соусі карі, яку англійці запозичили у колоритній Індії. Запам’ятайте назву «Sunday Roast» – традиційна страва під час сімейних зустрічей, яке складається з запечених овочів, м’яса і особливого соусу «gravy» з насиченим смаком. У місцевих супермаркетах можна зустріти цілий набір продуктів для святкового меню, який включає в себе навіть вино і десерти. Правда, у свята британці себе не сильно обтяжують: готують рядове картопляне пюре, а до нього підсмажують на грилі товсті сосиски або курячі ніжки. Рибу в Британії теж люблять, особливо з картоплею, звідси знамениті англійські «Fish & Chips» – місцевий фаст-фуд, що продається в кіосках аналогічно кебабу, шаурми і листковим пиріжків. Стримані англійці при приготуванні їжі часто використовують напівфабрикати, які перед цим піддаються шокового заморожування і зберігають всі свої смакові якості після розігріву в духовій шафі.

Візи до Великобританії оформляється в консульстві Великобританії в Україні. Оскільки безпосередньо посольства Великобританії в Україні (англійське посольство у Варшаві відповідає за Україну) прийом документів на відкриття англійських віз українським громадянам займається візовий центр посольства Великобританії в Києві. Отримані дані передаються в Польщу на затвердження. Віза Великобританії дозволяє іноземцю перебувати тільки на території Сполученого Королівства. Так що в зону країн Шенгену з англійською візою Вас не пропустять. Віза до Великобританії видається мінімум на 180 днів перебування в країні. Це так звана мультивіза. Документ дозволяє можливість багаторазового відвідування Сполученого королівства протягом строку дії.Візу до Великобританії отримати простіше, якщо Ви маєте в закордонному паспорті відмітки виїзду до країн Шенгенської зони, канадські чи американські візи.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •