Як оплатити тур?Сплатити за ваше замовлення Ви можете готівкою в касі нашого агентства. Оплата турів відбувається у гривнях, по курсу туроператора
Які документи потрібні для поїздки за кордон?Основні документи для виїзду за кордон це: закордонний паспорт, віза і страхівка. Відправляючись у дорогу з дитиною, необхідно мати закордонний паспорт для неї, нотаріально завірений дозвіл на виїзд від батьків, свідоцтво про народження. Беручи з собою домашнього улюбленця, слід подбати про міжнародний ветеринарний паспорт.
Коли потрібно дозвіл на виїзд для дитини? Всім дітям до 16 років необхідно нотаріально завірений дозвіл на виїзд. Не вимагають його тільки якщо один з батьків помер або пропав безвісти, його позбавили батьківських прав або визнали недієздатним. Якщо одинока мати і відомостей про батька немає в свідоцтві про народження, то і дозвіл від нього не вимагається. Дитину можуть випустити за кордон без дозволу батьків за рішенням суду. Кожна з причин відсутності дозволу на виїзд повинна бути підтверджена документально.
Потрібно брати з собою «внутрішній» паспорт? В абсолютній більшості випадків «внутрішній» паспорт за кордоном не знадобиться. Хіба що у випадку втрати паспорта під час подорожі. Брати його з собою або залишити вдома, слід вирішити на свій розсуд.
Робити копії документів в дорогу? Обов’язково робіть копії всіх документів, так як їх втрата може призвести до складності з подальшим перебуванням в чужій країні і з поверненням додому. Можна не просто зробити паперові копії паспортів, водійських прав, квитків, бронювання готелю, страховки, але і сканувати їх, зберігши на віртуальний диск. Тоді до документів буде доступ з будь-якої точки земної кулі.
Який термін закордонного паспорта повинен бути для поїздки за кордон? У кожної країни різні вимоги до терміну дії закордонного паспорта до закінчення поїздки. Наприклад, популярні Туреччина і Таїланд вимагають, щоб цей термін становив 6 місяців, а кордон країн Шенгенської угоди можна перетинати з паспортом, термін дії якого закінчується через 3 місяці. В цілому вимоги відрізняються від півроку до одного місяця.
Що робити, якщо ви втратили паспорт за кордоном? При втраті закордонного паспорта слід звернутися в місцеву поліцію. Там вам дадуть довідку, з якої необхідно поїхати в посольство або консульство своєї країни. У представництві датуь відповідь на всі питання туриста і видадуть тимчасове свідоцтво, за яким ви зможете повернутися додому. Для цього вам запропонують заповнити анкету, сфотографуватися і підтвердити свою особу «внутрішнім» паспортом, водійським посвідченням чи іншим документом з вашим фото. Копії теж підійдуть.
Можна виїхати за кордон, якщо в паспорті дівоче прізвище? Часто, не встигнувши змінити прізвище в закордонному паспорті нареченої, молодята прагнуть поїхати у весільну подорож. Деякі вносять в анкету для отримання візи дівоче прізвище, хто їде в країни, для в’їзду в які не потрібна віза. В основному на це дивляться крізь пальці, тим не менш, якщо керуватися буквою закону, то паспорт з дівочим прізвищем є недійсним.
Що робити, якщо втратив документи на тур? Дзвоніть нам.
Що таке ваучер для поселення в готель? Ваучер – свідоцтво про наявність броні в готелі. Цей документ може знадобитися для підтвердження мети подорожі при отриманні візи, а також при заселенні в готель.
Що таке електронний квиток? Електронний квиток – повноцінний проїзний документ. Він видається пасажирам через інтернет, на офіційних сайтах авіакомпаній, залізниці або на спеціальних сайтах агентств-посередників. Туристи часто задають питання, чи потрібно міняти такий квиток у касі. Однозначно ні.
Що робити, якщо у квитках помилка? Звичайно допускається наявність від 1 до 3 помилок в електронних квитках. Українська залізниця допускає не більше 3 помилок. У кожної авіакомпанії-перевізника можуть бути власні правила на цей рахунок. Краще зв’язатися з адміністрацією та уточнити допустимість конкретної помилки. До помилок у ПІБ ставляться спокійно, якщо не змінено звучання імені.
Які документи потрібні, щоб поїхати відпочивати з твариною? Перед тим, як виїжджати за кордон з домашнім тваринам, необхідно ознайомитися з правилами на ввезення тварин саме в країну подорожі. Для більшості країн одні вимоги: наявність ветеринарного паспорта міжнародного зразка (у ньому обов’язково повинен бути номер мікрочипа, відмітки про щеплення) і надійний контейнер для перевезення. Однак, можуть зажадати, щоб деякі щеплення були зроблені не менш, ніж за 30 днів до в’їзду, а також попросити пред’явити довідку про те, що тварина здорово, що вона не представляє племінної цінності, про аналіз крові на титрування антитіл. У деяких країнах є заборона на ввезення певних порід, видів або дитинчат віком до 3 місяців.
Які потрібні водійські права, щоб поїхати за кордон на авто? Посвідчення водія для виїзду за кордон, повинно бути міжнародного зразка та відповідати певним стандартам. Національне посвідчення підійде для поїздок у країни Віденської Конвенції, якщо в ньому пронумеровані рядки інформації, дані продубльовані латиницею, вказаний термін дії. При поїздці до країни, що підписали Женевську Конвенцію, слід отримати міжнародне водійське посвідчення. Це сіра книжечка на 6 мовах, яка буде дійсна лише за умови пред’явлення разом з національними правами.
Навіщо потрібна «Зелена карта»? «Зелена карта» – міжнародний поліс автоцивілки. Виїзд за кордон без оформлення цієї страховки заборонений. Вона дійсно в 47 країнах. Відшкодовується збиток, заподіяний власником авто. Оформити таку страховку можна на термін від 15 днів до 1 року. На питання туристів про суму страхування можуть відповісти лише відповідні органи країни, в якій вчинено ДТП.
Навіщо потрібна віза? Віза – спеціальна позначка, яка проставляється в закордонному паспорті або на окремому бланку, дає право відвідати країну. Таким чином, держави убезпечили свою територію від відвідувань небажаними особами. Чим багатша і розвиненіша країна, тим більш ретельний відбір і складніше отримання візи.
Де відкривають візи? Щоб отримати візу, потрібно здати необхідні документи в посольство (консульство). Якщо відкривається Шенгенська віза, її видадуть у представництві держави, де проведете більше часу. НЕ визначившись з часом перебування, зверніться в країну, з якою плануєте почати свою подорож в зону Шенген. Туристичні та інші спеціалізовані агентства можуть допомогти оформити візу за додаткову плату.
Які бувають різновиди шенгенських віз? Є візи, які відрізняються за кількістю в’їздів. Вони бувають багаторазовими, дворазовими або однократними. Також є певні категорії віз, визначити які можна з літерою на штампі. Візи «А» дають дозвіл на перебування на території аеропорту, візи «В» – транзитні, «С» – туристичні, а «D» – спеціальні національні довгострокові візи, що дозволяють транзитний проїзд іншими країнами, тривале перебування можливо тільки в країні, яка її видала.
Чим відрізняються туристичні візи? Туристичні візи відрізняються термінами. Віза С1 видається на 30 днів, С2 – на 30-90 днів, С3 – документ, з яким можна перебувати в країні до 90 днів або більше, діє рік, С4 – теж багаторазова на 90 днів, п’ять років.
Що таке мультивіза? Мультивіза – документ, який дозволяє в’їжджати в країну коли захочеться і скільки захочеться раз. У паспорті позначається “Multi”. Вона може видаватися терміном від півроку до 5 років. Часто, кажучи про мультивізу, мають на увазі візу до Європейського союзу, яка дається на рік і відкриває для відвідування всі країни в зоні Шенген.
Для чого потрібна Шенген віза? Шенгенська віза – своєрідний пропуск, який виписується для в’їзду до держави Шенген-зони, тобто в 26 країн, які вирішили приєднатися до однойменної угоди. На внутрішніх кордонах цих країн відсутня прикордонний контроль. Тому, отримавши Шенгенську візу, дозволяється відвідувати будь-які держави з цього списку.
Навіщо відкривати шенгенську мультивізу? Шенгенська мультивіза дозволяє неодноразово перетинати кордон Шенгенської зони. Відкривається в консульстві будь-якої з країн, які відкрили кордони і беруть участь у Шенгенській угоді. Її можна отримати у півроку або максимум на п’ять років.
Для чого потрібна віза? Назва візи розкриває її суть. Це документ, який оформляється для проїзду через країну. Такі візи одноразові і дворазові. Оформляється віза з відкритою візою або при наявності квитків в основний країни. У пункті пересадки дозволено перебувати не більше 3 діб. При перетині країни на автомобілі, відстань, яку необхідно проїхати, ділиться на добовий пробіг, рівний 500 км.
Які країни найчастіше видають мультивізи? Вважається, що легше всього отримати мультивізу через консульства Словаччини, Греції, Польщі та Іспанії. Італія, Франція, Чехія і Фінляндія з меншою ймовірністю, але теж часто видають мультивізи. Як довго видачі візи? Якщо документи для отримання візи оформлені правильно, то буде потрібно до 10 днів. Якщо документи були подані до свята або з липня по серпень, коли великий наплив туристів, цілком імовірно, що доведеться почекати близько 2 тижнів.
Чим відрізняється термін дії візи від терміну перебування? Термін перебування – дні, які дозволено провести в країні. А термін дії візи – період, протягом якого можна скористатися днями. Наприклад, віза дійсна 6 місяців, а термін перебування обмежений – 90 днів. Значить в’їжджати в країну дозволено скільки завгодно разів протягом 6 місяців. Але перебувати в країні за ці півроку – максимум 90 днів.
Які країни відкриті для туристів з шенгенською візою? З шенгенською візою відкриті для відвідування 26 держав: Литва, Австрія, Словаччина, Чехія, Данія, Швейцарія, Латвія, Бельгія, Люксембург, Нідерланди, Польща, Греція, Португалія, Мальта, Угорщина, Словенія, Франція, Норвегія, Фінляндія, Швеція, Німеччина, Ісландія, Естонія, Іспанія, Ліхтенштейн. Монако, Сан-Марино і Ватикан скасували прикордонний контроль, тому туди теж спокійно пустять з шенгенською візою. Володар шенгенської мультивізи може відвідати Андорру і держави, які хочуть підписати Шенгенська угода: Албанія, Болгарія, Кіпр, Македонія, Румунія, Хорватія. Багаторазова віза потрібна тому, що при проходженні кордону цих країн, ви залишаєте Шенгенську зону. Власникам одноразової візи шлях назад буде закритий.
В які країни відкриті двері громадянину України без візи? З «внутрішнім» паспортом громадяни України можуть потрапити в Білорусь і Росію. Безвізовий режим по закордонному паспорту доступний в таких країнах, як Албанія, Гонконг, Боснія і Герцеговина, Ямайка, Бразилія, Бруней, Панама, Вірменія, Гватемала, Туреччина, Гренада, Грузія, Іспанія, Туніс, Перу, Піткерн, Західна Сахара, Антигуа і Барбуда, Ізраїль, Казахстан, Киргизія, Малайзія, Мікронезія, Самоа, Молдова, Аргентина, Монголія, Острови Кука, Македонія, Сальвадор, Свазіленд, Сербія, Намібія, Нікарагуа, Сейшельські острови, Ніуе, Таджикистан, Узбекистан, Чорногорія, Чилі, Шпіцберген , Азербайджан, Еквадор, Ян-Майен.
Які документи потрібні, щоб отримати візу? З «внутрішнім» паспортом громадяни України можуть потрапити в Білорусь і Росію. Кожна країна самостійно визначає документи, які потрібно надати, щоб отримати візу. Є основні документи, які найчастіше вимагають здати для оформлення візи. Це закордонний паспорт, пара фотографій, копія внутрішнього паспорта» і ксерокопії попередніх закордонних паспортів, страховка і спеціальна анкета. Також ви повинні будете підтвердити мету своєї поїздки (запрошення, квитки, броні в готелі) і свою платоспроможність (довідкою, виданою на роботі, та випискою з рахунку). Оформляючи дитячу візу, знадобиться дозвіл на вивезення за кордон від другого з батьків.
Можна не ставити візу в паспорт? Деякі країни дійсно видають візи на окремому вкладиші. Наприклад, Ізраїль. Таким чином, держава піклується про туристів, оскільки з візою Ізраїлю, проставленою в паспорт, не пустять в Іран, Сирію, Ліван, Судан, Лівію і Ємен.
Якщо візу не видають, що робити? Якщо відмовлено в оформленні візи, вам повідомлять про причини. Консульства намагаються відповідати на питання туристів. В основному причина відмови – помилки в документах. Їх необхідно виправити і подати ще раз. Якщо причина відмови в іншому, то в найближчі кілька днів можна подати апеляцію. При цьому бажано підтвердити свою надійність і фінансову спроможність додатковими документами.
Які країни відмовляють у візі?Практично всі країни можуть відмовитися видати візу. Але існує негласний рейтинг, згідно з яким Бельгія, Данія, Швеція, Австрія, Нідерланди та Німеччина найчастіше відмовляють у видачі віз.