АФІНИ

Афіни – столиця Греції, нома Аттика та номархії (префектури) Афін. Розташовується в Центральній Греції і є економічним, культурним і адміністративним центром країни.

Столиця Греції носить ім’я богині мудрості. Афіни по праву називають колискою цивілізації Заходу. Протягом багатьох тисячоліть символом цього міста вважається Акрополь – величезний архітектурний історичний комплекс, з безліччю пам’ятників. Головною визначною пам’яткою Акрополя є пагорби Парфенон і Лікабет з церквою на вершині.

Клімат

В Афінах – субтропічний напівпустельний. Взимку зрідка бувають заморозки, іноді випадає сніг. Літо дуже спекотне і посушливе. Скільки-небудь значні опади можуть бути відсутніми кілька місяців. Завдяки впливу Середземного моря осінь дуже тривала, а весна настає трохи пізніше.

Афіни, як і більшість древніх міст, ділиться на кілька районів: Старе місто, центральний район, порт Пірей і приміська зона. Населення Афін складає більше 40% від усього населення Греції.

Головною визначною пам’яткою Афін став величезний куполоподібний стадіон зі скла і сталі. Метро також зазнало змін: нові станції були оформлені, як маленькі музеї, з археологічної виставкою.

Місто для туристів

Афіни – живий, емоційний місто, втім, як і все населення цієї країни. Більшу частину міста краще пройти пішки. Це дозволить ближче познайомитися зі стародавніми пам’ятками архітектури і новими сучасними будівлями, побачити красу таверн, обплетених виноградом і побувати в атмосфері вуличних ринків.

В Афінах понад 200 музеїв, які можуть викликати інтерес мандрівників. У Національному Археологічному музеї представлені унікальні знахідки давньої цивілізації. У музеї Візантійського мистецтва – найкраща світова колекція мозаїк та ікон, а в музеї Бенаки – експозиції старовинної зброї, прикрас і китайського фарфору.

Для туристів організовуються екскурсії по старому району Афін, де можна побачити не тільки Парфенон, але і велична будівля грецького Парламенту, королівський парк Заппа з руїнами храму Зевса і арку Адріана.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •