Оплата турів, комерційний курс туроператорів та багато інших нюансів часто викликають багато запитань у туристів. В цій статті ми хочемо відповісти на найбільш частіші питання по оплаті турів:
⠀
Чи можлива оплата турів у долларах чи євро?
Найчастіше при підборі турів туристам озвучується вартість в іноземній валюті, як правило, в євро або в доларах, і потім виникає плутанина в якій валюті платити: тієї, яка була озвучена або все таки в гривнях, а якщо в гривнях, то за яким курсом.
Згідно із законом – оплата в іноземній валюті заборонена!
Чому менеджери озвучують вартість у валюті? Так як ми живемо у державі, де дуже часто змінюються курс валют, а вибір туру займає деколи декілька днів, то ціна у гривнях щодня разом з курсом змінюється. І просто для Вашої зручності.
Оплата турів відбувається у гривнях за комерційним курсом туроператора на день оплати або день підтвердження вашої заявки.
Що таке комерційний курс туроператора?
Саме туроператори, а не турагентство встановлюють свій внутрішній комерційний курс валют, кожен день його змінюють. Подивитися його можна на головній сторінці сайту туроператора.
Чому у туроператорів найчастіше завищений курс?
Туроператори захищаються від частих курсових коливань – перестраховуються, враховуючи високі ризики в умовах української нестабільної економіки і фінансової системи – закладають комісію за покупку валюти, а також витрати на переклад валюти іноземним партнерам
Якщо оплата частинами по якому курсу оплачувати?
Багато туроператорів дають змогу оплатати тури частинами, переважно при такій схемі: перший платіж по актуальному курсу на день оплати, борг фіксується у валюті, а оплату ви здійснюєте по курсу на день доплати.
Туристи, які часто подорожують вже звикли до таких правил, а новачкам радимо прочитати нашу статтю.